WiFi sieć bezprzewodowa

WiFi sieć bezprzewodowa

WiFi sieć bezprzewodowa  to technologia bezprzewodowa o krótkim zasięgu, która zapewnia urządzeniom szybkie połączenie z Internetem. Dzięki niej przesyłanie danych czy korzystanie z internetu mogą się odbywać bez użycia przewodów. Produkty zgodne z Wi-Fi mają na sobie odpowiednie logo, które świadczy o zdolności do współpracy z innymi produktami tego typu. Logo Wi-Fi jest znakiem handlowym należącym do stowarzyszenia Wi-Fi Alliance dla certyfikowanych produktów opartych na standardach IEEE 802.11. Ten certyfikat gwarantuje interoperacyjność pomiędzy różnymi urządzeniami bezprzewodowymi. 
Istnieje też pojęcie Wi-Fi Ready co oznacza, że aby wykorzystać połączenie bezprzewodowe wymagane jest zastosowanie opcjonalnego adaptera do podłączenia (np. przez port USB)

Główne standardy w sieciach bezprzewodowych:  

  • 802.11a  do 54 Mb/s, częstotliwość 5 GHz
  • 802.11b  do 11 Mb/s,częstotliwość 2,4 GHz posiada zasięg ok. 30 m w pomieszczeniu i 120 m w otwartej przestrzeni
  • 802.11g  do 54 Mb/s, częstotliwość 2,4 GHz, wykorzystanie starszych urządzeń w tym standardzie powoduje zmniejszenie prędkości do 11 Mb/s, jest bardziej podatna na zakłócanie i wymaga silniejszego i stabilniejszego sygnału niż 802.11b;
  • 802.11n  do 300 Mb/s, częstotliwość 5 GHz oraz 150Mb/s w częstotliwości 2,4 GHz, obecnie najpopularniejszy, który został wprowadzony na rynek. W praktyce osiągalne są transfery rzędu 150Mbit/s w jedną stronę, jednak wymaga on bardzo silnego i stabilnego sygnału do działania.
  • 802.11ac  szybkość transferu nawet do 1 Gb/s. Specyfikacja standardu zakłada prace wyłącznie w paśmie 5 GHz a wiec kompatybilność wsteczna będzie zapewniona tylko dla urządzeń działających w tym paśmie (802.11a/n).

Punkty dostępowe

Komunikacja bezprzewodowa stałą się ulubionym medium użytkowników, co oznacza, że małe i średnie firmy mogą bez obaw wdrażać sprawdzoną już technologie mobilną. Zyxel postrzega stabilną i innowacyjną strukturę, jako podstawowy wskaźnik wartości swojej oferty i dzięki temu oferuje klientom biznesowym skalowalne bezprzewodowe rozwiązania o bogatej funkcjonalności.

Kompleksowa oferta punktów dostępowych Zyxel wraz z rozwiązaniami pracującymi niezależnie, punktami dostępowymi z serii unified/unified pro oraz kontrolerami zarządzającymi zaspokoi wszelkie potrzeby w każdym środowisku sieciowym. Montowane pod sufitem, na ścianach a nawet w warunkach zewnętrznych punkty dostępowe Zyxel oferują najlepszy zasięg i możliwości rozbudowy infrastruktur bezprzewodowych.

Kontrolery

Zyxel oferuje nie tylko niezależne kontrolery NXC WLAN, ale również bramy zabezpieczające i do zastosowań komercyjnych czyli produkty działające jak kontrolery punktów dostępowych umożliwiające scentralizowane zarządzanie wieloma punktami dostępowymi dla łatwej instalacji i skalowalności wdrożeń.

Dwuradiowy AP

MU-MIMO, nowa definicja sieci bezprzewodowych

W odróżnieniu od 802.11ac, druga generacja technologii Wave 2 obsługuje funkcje Multi-User MIMO (MU-MIMO). Jest to niezmiernie istotne przy wdrożeniach bezprzewodowych, ponieważ dzięki temu punkt dostępowy może łączyć się z wieloma klientami, oferując 300% więcej wydajności dla urządzeń 3x3.

SINGLE USER

MULTI USER

Najnowszej generacji transmisja z ukształtowanym sygnałem, oznacza korzyści dla całej sieci

Technologia Transmit Beamforming (TxBF) jest kluczowym elementem umożliwiającym nawiązywanie niezawodnych połączeń w warunkach występowania dużej liczby urządzeń bezprzewodowych. Dzięki niej wzrasta ogólna prędkość transmisji w całej sieci, co oznacza korzyści nie tylko dla klientów MU-MIMO, ale również dla wszystkich pozostałych użytkowników.

Punkt dostępowy ZYXEL

Punkt dostępowy innych producentów

Optymalne możliwości bezprzewodowe

Przykładowy punkt dostępowy WAC6303D-S ma wbudowaną Inteligentną Antenę, która redukuje zakłócenia międzykanałowe i potrafi dostosować charakterystykę sygnału anteny w środowisku dużej liczby urządzeń.

Stworzony z myślą o doskonałej wydajności

WAC6303D-S został wyposażony w moduł antenowy o wysokiej jakości, wzmacniacz mocy klasy premium oraz elementy emitujące niski poziom zakłóceń. Dzięki temu zapewnia lepszą wydajność bezprzewodową w porównaniu z innymi punktami dostępowymi Wave 2 dostępnymi na rynku.

Czytaj dalej....